За даними останніх досліджень, наявність сивого волосся може попереджати про появу проблем у роботі серцево-судинної системи. Також дослідники назвали ряд інших дивовижних сигналів, що надсилає нам організм, які попереджають про збій у роботі цього важливого органу, інформує Ukr.Media.

За даними вчених з Іспанії, поява сивого волосся є грізною ознакою, що вказує на високий ризик розвитку серцевої патології. До того ж, велика кількість сивого волосся може бути пов'язана із захворюваннями коронарних артерій і накопиченням холестеринових бляшок. Дані вчених базуються на результатах проведеного дослідження, у якому взяли участь 545 чоловіків, вік яких склав 42-64 роки. Саме тоді експерти з'ясували, що майже 80 % учасників з сивиною у волоссі мали проблеми з серцем. Крім того, на проблеми з серцем вказують і інші ознаки.

Хропіння

Цей стан є вкрай небезпечним для здоров'я і життя людини. Зупинка дихання (апное) під час сну, викликає різкі зміни коливань тиску, порушення кровообігу, що призводить до збільшення навантаження на серце, викликаючи збій у його роботі.

Спазми м'язів

Випадки спазмування м'язів попереджають про скупчення холестеринових бляшок у судинах ніг. Такий стан призводить до ускладнення пересування крові по судинах, порушуючи надходження кисню як до серця, так і до інших органів.

Темні плями під нігтями

Поява темних плям під нігтями, не пов'язаних з травмою, також може бути ознакою змін, що відбуваються у роботі серця.

Оніміння та відчуття холоду у кінцівках

Звуження або закупорка артерій кров'яними згустками призводить до порушення надходження крові у всьому тілі людини. З цієї причини у таких людей часто з'являється відчуття оніміння і холоду у кінцівках.

Синій відтінок шкіри

Звуження судин, утруднення проходження крові по судинах обмежує надходження кисню у організм. Такі порушення часто супроводжуються ціанозом шкірних покривів.