загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Поради для зміцнення кісток

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Контролюйте рівень стресу

Врахуйте, що навіть незначний стрес підвищує ризик переломів. Якщо ж ви часто перебуваєте в стані підвищеної нервової напруги, ви ризикуєте заробити остеопороз раніше, ніж це могло б статися. Справа в тому, що для оновлення кісткової тканини потрібна участь двох видів клітин: остеобластів, що формують нову тканину, і остеокластів, що руйнують стару. Щільність кісток залежить від ефективності роботи тих і інших. При стресі наднирники починають виробляти гормон кортизол, який пригнічує активність остеобластів, знижуючи щільність кісток. Кісткова тканина ж руйнується в колишньому обсязі, що в результаті призводить до остеопорозу.

Слідкуйте за раціоном

Здорове збалансоване харчування має велике значення для профілактики і лікування остеопорозу. Щоб уберегти себе від проблем з кістками, їжте більше продуктів, які містять кальцій - сиру, творогу, молока, а також зелень, кунжут. При цьому майте на увазі, що кальцій не засвоюється в організмі без вітаміну D, а значить, в меню має бути і жирна морська риба, яйця, субпродукти.

Займайтеся фітнесом

Фізична активність корисна не тільки м'язам, а й кісткам. Для профілактики проблем з кістковою системою підійдуть будь-які вправи, які вам подобаються. Важливо робити їх не від випадку до випадку, а постійно. При відсутності регулярної рухової активності, кальцій починає посилено вимиватися з кісток. Заняття спортом особливо важливі при остеопенії - зниженій щільності кісток - стані, яке передує остеопорозу. У цьому випадку в програмі повинні чергуватися силові вправи і кардионагрузки. Скласти грамотний план тренувань допоможе фахівець з лікувальної фізкультури.

Регулярно проходьте спеціальні обстеження

Спеціальні тести і аналізи потрібно робити всім жінкам після 45 років, а при поганій спадковості навіть раніше, починаючи з 30 років. Остеопороз часто віддається по материнській лінії. Тому, якщо у вашої бабусі чи мами були часті переломи або типові для остеопорозу переломи шийки стегна або променевої кістки, а також компресійні переломи тіл хребців, важливо стежити за кальцієвим обміном, регулярно проходячи обстеження. До основних методів діагностики стану кісток відносяться: денситометрія, тести на мікроелементи, УЗД. При необхідності лікар може призначити і ряд інших досліджень, наприклад біохімічні аналізи крові і сечі, рентген та ін.

Джерело:
До списку новин