загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Варикоз: як вилікувати за одну годину і що провокує хворобу саме у жінок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Україні 60% хворих варикозною хворобою – жінки, чоловіки складають 40%. Загалом це третя за кількістю запитів жіноча проблема після гінекології та ваги.

Лише уявіть: загалом довжина кровоносних судин людського тіла, включаючи артерії, вени та капіляри, сягає приблизно 100 тисяч кілометрів – у 2,5 більше за довжину екватора Землі! Але це, наголошує лікар-флеболог, не означає, що судини безмежні й за них не потрібно хвилюватися, не потрібно вчасно виявляти й запобігати хворобам.

Навпаки! Слід пам’ятати, що: 75% дорослого населення Європи у віці 20-70 років виявляють судинні зірочки, що є одним з проявів варикозної хвороби; у 20-50% європейців виявляють варикозні вени, 10-15% – важкий варикоз; 5-15% страждають хронічною венозною недостатністю; 1% діагностують венозні виразки; за останні 20 років варикозна хвороба помолодшала: дедалі частіше з цією проблемою звертаються саме молоді люди. І знову ж таки, переважають серед них також жінки. А все тому, що у жінок через часту зміну гормонального фону судини слабші. Що з цим робити і на що звернути увагу при варикозі жінкам – про це ми й розпитали лікаря Олексія Родіонова.

ЖІНКИ І ВАРИКОЗ: ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ

- Олексію Сергійовичу, чому варикозна хвороба така актуальна саме для жінок?

- Жінки найбільше звертаються тому, що на початковому етапі для них це – естетична проблема, а в сучасній системі координат зовнішній вигляд для жінок – це найважливіше. Хоча насправді має бути інакше. Варикоз є головною причиною тромбоутворення вен. А тромбоемболія легеневої артерії, як наслідок цього, є основною причиною смертності в Україні та світі.

-Чому у відносно молодих жінок зараз так часто виникає варикоз? Аж до помітних випуклих вен… Генетична схильність, спосіб життя, гормональний дисбаланс. Яких типових помилок припускаються саме українки у ставленні до перших варикозних проявів?

- Постійні перегони за «ідеальною» фігурою, а саме: знущання над тілом – надмірне захоплення різними процедурами на кшталт антицелюлітних масажів, ненормовані заняття в тренажерному залі після тривалого робочого дня в положенні сидячи чи стоячи; неконтрольоване приймання гормональних контрацептивів, які іноді й самі по собі можуть призводити до тромбозів навіть без варикозної хвороби; ігнорування генетичної схильності до варикозної хвороби.

ВАРИКОЗ: СТАДІЇ ТА СИМПТОМИ

- Олексію Сергійовичу, які види варикозної хвороби існують і які найпоширеніші?

- Варикозна хвороба має 6 стадій. Перші стадії – це лише почуття дискомфорту в ногах, а остання – шоста – це трофічна виразка. На жаль, та чи інша стадія зустрічається майже у 80% населення України. Це пов’язано з екологією, харчуванням, способом життя, ненормованою роботою та фізичною активністю. Наразі часто зустрічається варикозна хвороба у людей віком 20-30 років, особливо, якщо вони працюють близько 10-12 годин стоячи або сидячи чи дають незбалансовані фізичні навантаження на організм. Набагато рідше зустрічаються трофічні виразки. Але якщо пацієнти з таким діагнозом доходять до судинного хірурга, то вже з жахливим виглядом ноги, який європейські лікарі не бачать навіть у страшних снах.

-Які методи лікування і чи вони відрізняються в залежності від стадії?

-Від нульової до другої стадії варикозу рекомендуються консервативні методи лікування: приймання венотоніків та використання еластичної медичної компресії. Починаючи з другої стадії додаються сучасні процедури та хірургічні методи лікування, які виконуються амбулаторно, без розрізів і без жодного дня втрати працездатності.

-Що робити, коли з’являється перша судинна “зірочка”?

-Потрібно відвідати флеболога, де пацієнтці буде призначене консервативне лікування для попередження подальшої появи зірочок та запропонована естетична корекція на розсуд жінки.

- Які ще симптоми мають насторожити й показують, що з судинами щось не так?

- Окрім явних візуальних ознак варикозного розширення вен (згадані судинні зірочки або варикозні вузли), першим дзвіночком може бути поява втоми в ногах, відчуття ватних ніг, набряки, що з’являються під вечір і минають до ранку в час нічного відпочинку. Це вже є приводом звернутися до судинного хірурга, флеболога. 

ВАРИКОЗ – НЕ ВИРОК

- Олексію Сергійовичу, дуже обнадіює те, що варикоз в наш час – не вирок. Які сучасні технології зараз застосовуються?

- Насправді «варикоз не вирок» ще з кінця ХІХ сторіччя, коли почали виконувати перші оперативні втручання. А з кінця XX сторіччя лікування варикозу є малоінвазивним, естетичним та високотехнологічним.

- З якими безнадійними, на перший погляд, випадками вам довелося успішно справлятися?

З трофічними виразками, які розвивалися на тлі варикозної хвороби та багато років лікувалися народними методами – іноді настільки дивними, що важко повірити! Все вирішувалося операцією, яка тривала менш як годину, та авторськими перев’язками виразки протягом місяця-двох до їх загоєння. Лікування гігантських виразок може тривати до року. Особливої уваги заслуговують випадки, коли пацієнти зверталися із запущеним тромбозом, коли доводилося ловити тромб на межі глибокої та поверхневої системи вен.

- Що ви б порадили українським жінкам у піклуванні про своє здоров’я?

- Адекватно оцінювати свій фізичний стан, генетичну схильність до захворювань та бути справжніми, бо це важливо.

Джерело:
До списку новин