загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Інфаркт міокарда: хвороба, що “молодшає”. Як вберегтись?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Смертність від гострого інфаркту міокарда в Україні – одна з найвищих у світі. Щороку в країні реєструється 40 тисяч інфарктів, а 9 мільйонів дорослого населення мають симптоми ішемічної хвороби серця. В Асоціації кардіологів при цьому вказують на високу смертність. Від гострого інфаркту міокарда вмирає 30% українських пацієнтів. І така статистика досить висока, зважаючи на показники смертності за кордоном. Для порівняння, в країнах Заходу від аналогічних проблем гине 5%.

Кардіологи зазначають, що за останні 10 років інфаркт міокарда значно “помолодшав”. Зазвичай, проблеми з серцем починаються лише після 50 років, однак останнім часом ця хвороба почала вражати людей працездатного віку від 35 років.

Лікарі навіть згадують випадки, коли до них привозили 25-ти річних. Згідно зі статистикою, чоловіків інфаркт вражає практично вп’ятеро частіше за жінок. При чому у них інфаркт міокарда вперше фіксують в середньому на 10-15 років пізніше за чоловіків. Причини “молодшання” інфаркту: Інфаркт міокарда є результатом системно прогресуючого процесу – атеросклерозу. Довідка “Українського інтересу”:

Атеросклероз – хронічне захворювання, що вражає переважно великі артеріальні судини. Воно характеризується ущільненням артеріальної стінки за рахунок розростання сполучної тканини через відкладення жирової речовини на внутрішній поверхні стінок артерій. Так в артеріях починають утворюватися “атеросклеротичні бляшки”.

Фактори, які призводять до раннього інфаркту: спадковість шкідливі звички неправильне харчування зайва вага низька фізична активність шкідлива для серця робота Щодо шкідливої для серця роботи, то тут медики радять уникати професій, в яких поєднуються: низька фізична активність стрес відповідальність за велику кількість людей добовий графік роботи (по 24 години на добу) і нічні чергування тривале перебування на ногах емоційне напруження і концентрація уваги високий ступінь особистої відповідальності співробітника

До цієї групи професій відносяться: водії, адміністратори, керівники середньої і вищої ланки, численні офісні працівники, продавці, охоронці, обслуговуючий персонал і взагалі будь-яку професія, пов’язана з наданням послуг. Як розпізнати інфаркт? Біль і тиск у грудях. Початком до інфаркту може слугувати відчуття раптового болю у грудях, особливо боляче у середині грудей. Боляче, коли людина намагається зітхнути. І цей біль не зникає, або зникає і повертається через якийсь час.

Підвищене потовиділення. Якщо людину кидає у холодний піт (без фізичного навантаження), або шкіра раптово покривається потом, – усе це може бути ознакою закупорювання коронарної артерії. Тому необхідно негайно викликати лікаря. Біль у животі, нудота, блювота, печія.

Біль у шлунку може бути ознакою інфаркту, що насувається. Відбувається це через те, що мозок не завжди диференціює болючі імпульси від поруч розташованих органів, і біль у серці відчувається як шлункові болі. Відбитий біль. Характерним для наближення інфаркту є відчуття болю у лівій руці, нозі, віддача йде у ліве плече, нижню щелепу, також може ломити зуби, турбує спина або живіт.

Перша допомога при інфаркті: Відкрийте вікна або увімкніть кондиціонер, щоб надійшло свіже повітря. Покладіть під язик пігулку нітрогліцерину. Так препарат швидше проникне у кров і трохи зніме відчуття болю. Ще один лікарський засіб, який зможе допомогти в перші хвилини інфаркту, це аспірин. Він розріджує кров і полегшить прояв симптомів. Щоб препарат подіяв швидко, пігулку слід розжувати. Пацієнта слід посадити або вкласти на ліжко, попередньо поклавши під спину і голову подушку. Ноги потрібно зігнути у колінах. Так серцю простіше здійснювати кровопостачання. Далі залишається чекати медиків.

Як не допустити інфаркту міокарда?

Профілактика – це те, що вам потрібно, вона спрямована на запобігання хворобі. Це стандартні заходи: підвищення фізичної активності, контроль маси тіла і відмова від шкідливих звичок. Для первинної профілактики інфаркту у пацієнтів зі стенокардією і підвищеним артеріальним тиском обов’язково необхідно використовувати ацетилсаліцилову кислоту. Цього варто дотримуватися і при вторинній профілактиці (попередження повторного інфаркту).

Контроль маси тіла – У кожному зайвому кілограмі жирової тканини знаходиться безліч кровоносних судин, що різко збільшує навантаження на серце. Крім того, надмірна вага сприяє підвищенню артеріального тиску, розвитку цукрового діабету другого типу, і, отже, значно підвищує ризик.

Дієта – Раціон передбачає наявність великої кількості зелених овочів, коренеплодів, фруктів, риби, хліба грубого помелу. Червоне м’ясо замінюється м’ясом птиці. Крім того, необхідно обмежити кількість споживаної солі.

Фізичні навантаження – Фізична активність сприяє зниженню маси тіла, поліпшення обміну ліпідів, зниження рівня цукру крові. Комплекс і рівень можливих навантажень потрібно обов’язково обговорювати з лікарем. Регулярні фізичні вправи знижують ризик повторного інфаркту приблизно на 30%.

Відмова від шкідливих звичок – Куріння значно погіршує картину ішемічної хвороби серця. Нікотин надає судинозвужувальну дію, що вкрай небезпечно. Ризик повторного інфаркту міокарда у курців зростає вдвічі. Зловживання алкоголем погіршує перебіг ішемічної хвороби серця і супутніх захворювань.

Рівень холестерину в крові – Він визначається в рамках ліпідного спектра крові (набору показників, від яких залежить прогресування атеросклерозу, головної причини ішемічної хвороби серця) і є основним з них.

Контроль артеріального тиску – Підвищений артеріальний тиск відчутно підвищує навантаження на серце. Оптимальним вважається рівень систолічного (верхнього) артеріального тиску нижче 140 мм.рт.ст., а діастолічного (нижнього) – не вище 90 мм.рт.ст.

Рівень цукру крові – Наявність цукрового діабету негативно впливає на ішемічну хворобу серця. Це пов’язано зі згубною дією на судини підвищеного рівня цукру крові, тому необхідно слідкувати за відповідними показниками.

До списку новин