загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Скільки потрібно спати літнім людям

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Національний фонд сну США рекомендує людям похилого віку спати не менше 7 – 8 годин на добу.

Нове дослідження показало, що для збереження когнітивних функцій на стабільному рівні ця норма може бути значно меншою. Джерело: Oxford Academic view count 1717

Дослідження сну літніх людей Щоб виявити зв'язок між тривалістю сну та ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, вчені Вашингтонського університету провели дослідження за участю 100 людей похилого віку, які щорічно проходять оцінку когнітивних функцій.

За якістю сну добровольців спостерігали протягом 4 – 6 ночей за допомогою портативного пристрою енцефалографії. Учасники здали зразки спинномозкової рідини для вимірювання рівнів бета-амілоїдів — пептидів, які є основним компонентом амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера та тау-білка, ще одного маркера цього захворювання.

Вони також проходили серію нейропсихологічних тестів. Оптимальна тривалість сну літніх людей У добровольців, які спали менше 4,5 години або понад 6,5 години на добу, було виявлено найбільше зниження когнітивних функцій з часом. У тих, чия тривалість сну була у цьому проміжку, показники залишалися стабільними.

Ці результати підтвердилися навіть після коригування даних з урахуванням різних факторів, включаючи вік, стать та рівні бета-амілоїдів та тау-білка. Все це свідчить про те, що існує часовий діапазон, "золота середина" тривалості сну – 5 – 6 годин на добу, – повідомили автори дослідження. Вчені зазначили, що якість і тривалість сну людей похилого віку може служити ще одним маркером підвищеного ризику хвороби Альцгеймера у людей похилого віку.

Раніше у дослідженні, яке тривало шість років за участю понад мільйоном добровольців, учені прийшли до висновку, що молодим людям найкраще спати сім годин на добу.

Джерело:
До списку новин