загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як економити електроенергію? Поради від енергетиків

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Час від часу в кожному домі згадують про шкідливу звичку забувати вимикати світло у ванній, про wifi-роутер, цілодобово увімкнений в електромережу, про старий ненажерливий холодильник тощо. І після оплати рахунку за електроенергію на порядку денному постає питання - як зменшити рахунок за світло. Енергетики просять забути про нелегальні та протизаконні способи, які несуть за собою кримінальну та адміністративну відповідальність, а натомість скористатись простими порадами, що допоможуть скоротити витрати за спожиту електроенергію.

1. Переходьте на диференційовані тарифи.  Вночі  електрика в Україні (з 23-00 до 7-00) вдвічі дешевша, ніж вдень. Тому тим, хто працює ночами або просто лягає пізно, рекомендуємо встановити двотарифний лічильник. Він також скоротить витрати від цілодобового використання холодильника.

2. Вимикайте світло, залишаючи приміщення. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень. Тому завжди вимикайте за собою світло.

3. Економія на освітленні. Протирайте лампочку від пилу. Це допоможе збільшити яскравість освітлення на 10-15%. Також замініть лампи у вашому помешканні на енергозберігаючі. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше, ніж звичайні лампи розжарювання, при тому, що споживають електроенергії в 10 разів менше, а освітлення від них нічим не поступається іншим лампам. Затрати на придбання енергозберігаючих ламп окупляться менш, ніж за рік. Секрет економних лампочок в тому, що вони витрачають енергію лише на світло, а не на тепло. До того ж, змінювати енергозберігаючі лампи можна набагато рідше, ніж звичайні - приблизно раз на 3 роки. Окрім цього , ви можете встановити світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини.

4. Використовуйте енергоефективну побутову техніку. Побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас «А ++» - найбільш енергоощадний, «А +», «А», «В», «С», «D», «G» - менш енергоощадні. Придбавши побутову техніку класу «А» або «А+» ви на 30-50% зменшите споживання  електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

5. Правильно експлуатуйте холодильник. Не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів, у місця, де є пряме сонячне проміння. Не ставте в холодильник гарячу їжу. Дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів (в приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії). Контролюйте температурний режим в холодильній камері —  чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки.

6. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження. При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть близько 10-15 %.

7. Вчасно очищуйте порохотяг. На третину заповнений мішок для збору пилу збільшує витрати електроенергії на 40%.

8. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь.  Не залишайте електроприлади «в режимі сну». Для прикладу: телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт▪год на місяць, комп’ютери — 3,6 кВт▪год. Бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в «режимі сну» може досягати 350-400 кВт год на рік. Тому візьміть собі за звичку вимикати з розетки комп‘ютер, телевізор, інші електроприлади.

9. Правильно експлуатовуйте електрочайник. Кип'ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент. Важливо також своєчасно видаляти накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

10. Замініть застарілу проводку. Застаріла проводка – це зайві витрати електроенергії, адже її несправність провокує втрати електроенергії. А ще, це пожежна небезпека. Тому краще замінити її.

  Якщо подумати, цих правил не так складно дотримуватись, але кожне із них допоможе суттєво заощаджувати. Дотримання усіх десяти правил дозволить середньостатистичній сім’ї економити близько 100 кВт/год в місяць. Варто лише усвідомити, що енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

Джерело:
До списку новин