загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чорниця — еліксир молодості і довголіття

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

 Сезон чорниць у розпалі. І хоча лікувальні властивості цієї ягоди загальновідомі, наведемо ще кілька аргументів на користь чорничної дієти. Лише 100 Г чорниць за­безпечують добову по­требу дорослої люди­ни в залізі, магнії, марганці, вітаміні С та каротині. Речо­вини, що входять до її скла­ду, мають протизапальну, дезінфікуючу, імуностимулю­вальну дії. Це створений при­родою натуральний антисеп­тик та антибіотик. Ягоди чорниці допомагають швидко виводити з організ­му токсини.

Хімічні речовини чорниці активізують кровообіг у сітківці ока, покращуючи зір. Чорниця має дезінфікуючу дію, тому корисна у випадках шлун­кових і кишкових розладів та отруєнь. Завдяки антисептич­ним властивостям чорниця стане у пригоді людям, які ма­ють ангіну і запалення верхніх дихальних шляхів. Чорниця ре­гулює вміст цукру у крові, тому хворі на діабет можуть їсти як сирі ягоди, так і відвар листя.

Ягоди мають жовчогінну та сечогінну дії. Тому мають бути у раціоні людей з хворобами пе­чінки та нирок. Цілющі властивості має не лише ягода, а й листя, молоді пагони рослини. Чорниці сушать, в’ялять, заморожують. З листя готу­ють настої та відвари, які потім п’ють або використовують для компресів та примочок. Чудовий спосіб їсти сві­жі сезонні чорниці з морози­вом, у пирогах, пиріжках, ва­рениках і легких тортах.

Крім того, чорниця чудово поєдну­ється з молочними продукта­ми. Улюблені ласощі - ледь прим’яті чорниці з ложкою цу­кру та сметаною, молоком або кефіром. Чорниця чудово сма­кує у м’ясних салатах з легки­ми заправками — можна нею замінювати виноград, яблука чи ананаси у рецептах. І не ви­користовувати майонез. Випіч­ка з чорницями здатна творити дива і перетворювати найпро­стішу страву у найбажаніші ла­сощі.

До списку новин