загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Переконливі причини не використовувати пластикові пляшки повторно

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Завжди звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлені пляшки для питної води. Не забувайте, що пластикові пляшки з дешевої сировини небезпечно використовувати повторно, особливо після завершення кінцевої дати споживання, вказаної на етикетці.

Якщо ви радо використовуєте пластикові пляшки повторно після того, як вип’єте з них воду, радимо переглянути цю звичку.

Одноразові вироби з пластику потрібно віддавати на перероблення, адже лише таким чином ви зможете зробити свій внесок у захист довкілля.

На жаль, багато людей не звикли викидати пластикові пляшки у спеціальні сміттєві контейнери. Натомість вони їх зберігають вдома та повторно використовують для зберігання напоїв домашнього приготування, чим наражають себе та інших членів родини на небезпеку.

Якщо ви теж так робите, і досі навіть не здогадувалися, чому не варто повторно використовувати пластикові пляшки, радимо уважно прочитати цю статтю.

В її основу лягли дані наукових досліджень, проведених Національним інститутом охорони здоров’я та довкілля (США).

Вчені з цього закладу проаналізували склад пластикових пляшок різних виробників, і виявили, що приблизно третина з них містить токсичні та канцерогенні хімікати, що забруднюють навколишнє середовище та негативно впливають на організм людини.

Вірте чи ні, але вміст канцерогенів у пластику, над яким проводили досліди, значно перевищував допустиму норму, встановлену стандартами харчової промисловості.

Пластикові пляшки можуть виділяти небезпечні хімікати

Пластикові пляшки є зовсім не такими безпечними, якими можуть видатися на перший погляд. Власне, вони можуть навіть виділяти небезпечні хімічні речовини при вступі в реакцію з іншими сполуками. Саме тому завжди потрібно приділяти особливу увагу вказівним позначкам, які є на дні кожної пляшки.

Одним з таких символів є трикутник, всередині якого зображена певна цифра. Це число на дні пляшки використовується для позначення типу пластику, з якої її було виготовлено.

Пляшки з цифрою “1” можна використовувати лише один раз. Повторне використання є небезпечним. Матеріал, з якого виготовляють такі пляшки – це поліетилентерефталат (ПЕТ).

Якщо помістити таку пляшку у дуже спекотне приміщення або покласти її на сонце, пластик почне виділяти токсичні сполуки у вміст пляшки.

Намагайтеся уникати пляшок з цифрами “3” та “7”, адже вони виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ) та поліхлориду. Пластикові вироби з ПВХ є надзвичайно шкідливими для здоров’я. Вони мають здатність виділяти токсичні речовини у воду або їжу, яка у них зберігається.

Регулярне використання такого посуду суттєво збільшує ризик розвитку серйозних захворювань.

Пластикові пляшки, які можна використовувати повторно без шкоди для здоров’я, позначають цифрами “2” та “4”. Сировина для їх виготовлення – це поліетилен. Також відносно безпечними для людей є пластиковий посуд з маркуванням “5”, адже його виготовляють з поліпропілену – відносно міцної та зносостійкої речовини.

Пляшки з поліетилену та поліпропілену можна використовувати повторно для зберігання води. Головне – це регулярно мити та дезінфікувати такий посуд, а також не наливати у нього гарячу воду та кип’яток.

Остерігайтеся бактерій

Однією з основних причин не використовувати пластикові пляшки повторно є їхня вразливість до різноманітних бактерій.

Оскільки такий посуд дуже важко вичистити, рівень бактерій у ньому часто перевищує гранично допустиму норму для організму людини.

Ми самі стимулюємо стрімкий ріст та розмноження бактерій у пластиковому посуді, адже часто беремося за пляшку брудними руками та наливаємо всередину теплу воду, яка є сприятливим середовищем для розвитку бактерій.

Іноді просто вимити пляшку недостатньо. Звісно, доглядати за посудом потрібно, проте часто миття під проточною водою не допомагає позбутися мікробів.

Ба більше, миючи пластикову пляшку для повторного використання, ви ризикуєте підхопити гепатит А та інші вірусні захворювання.

Оскільки ми не бачимо бактерії та мікроби неозброєним оком, нам важко оцінити небезпеку, яку вони становлять для здоров’я. Втім, це зовсім не означає, що якщо проблеми не видно, то її не існує.

Найнебезпечнішою ділянкою є горловина пляшки, адже сам там полюбляють оселятися мікроби. Саме тому ми радимо не контактувати з горловиною, а пити воду через соломинку.

Зберігайте пластикові пляшки правильно

Не зберігайте пластикові пляшки у місцях з високою температурою повітря.

За таких умов пластик почне виділяти шкідливі речовини у воду та їжу, яка у ньому знаходиться, перетворюючи продукти на отруту для організму.

Не можна зберігати пластиковий посуд й у гаражі, адже пестициди, вихлопні гази та випари інших хімікатів можуть погіршити запах та смак води.

Пластик може виділяти стибій

Стибій – це токсичний матеріал, який часто використовують при виготовленні пластикових пляшок. Саме тому з пластиковим посудом потрібно бути обережним, адже що довше ви зберігаєте та повторно використовуєте таку тару, то більше стибію може потрапити у ваш організм.

Надлишок стибію в організмі може викликати нудоту, блювоту та діарею. З метою профілактики цих неприємних симптомів ми наполегливо рекомендуємо вживати воду одразу після придбання і не зберігати пластикові пляшки впродовж тривалого часу.

 

Джерело:
До списку новин