загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Домашні тварини: для радості та здоров'я

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Це вірний пес, чи ласкава кішечка, чи барвистий хвилястий папуга - друзі серед тварин діють позитивно не лише на настрій, але й на здоров'я людей похилого віку.

Мільйони літніх людей не можуть помилятися: півтора мільйони людей, яким за 60 маються собаку, більш як 1,8 мільйони розділяють своє існування з кішкою. Не кажучи вже про тих, хто любить екзотичних птахів, дрібних тварин і риб.  Вони добре знають, що для них краще. Спілкування з домашньою твариною має у багатьох відношеннях свої переваги у повсякденному житті .

Ті, хто дбають про ваше здоров'я

Вчені з'ясували, що людина, з позиції здоров'я, отримує користь від співіснування з  тваринами. Навіть якщо просто погладити тварину, то у людини зменшується тиск і пульс. Інші дослідження показали, що власники тварин за статистикою приймають менше медикаментів і рідше скаржаться на біль і застуду. Виводити на прогулянку собаку за будь-якої погоди корисно для імунної системи, кровообігу, м'язів, суглобів. До того ж можна скинути надлишкову вагу.

Бальзам для душі

Більш ніж 80 відсотків самотніх людей похилого віку діляться своїми турботами зі своїми пернатими або чотириногими друзями. Деякі літні страждають на депресію, їхня духовна сила також слабшає. Самотність, хвороби і травматичні випадки важко позначаються на душевному самопочутті. І тут можуть допомогти тварини. «Вони беруть на себе відповідальність за людей і закликають до діалогу», - пояснює дослідниця поведінкової психології др. Карола Оттерстедт з Мюнхена. Такі почуття, як ніжність, радість чи відповідальність, які, здавалося, вже втрачені, відродяться.

Старанно зважте всі ЗА і ПРОТИ

Наступне є безсумнівним: тварини часто діють як ліки на літніх людей. Чи є кішка засобом вирішенням багатьох проблем літніх людей? «Звісно, ні»,- стверджує Грем Форд зі спілки "Звірі допомагають людям." Той, хто хоче завести домашню тварину - чи це у будинку пристарілих, чи у власному помешканні, той повинен добре зважити всі за і проти. На думку Форда, придбання улюбленця повинне бути добре виваженим. Перед тим, як завести домашнього улюбленця, майбутні хазяї повинні детально ознайомитися з тривалістю життя тварини, особливостями утримання, темпераментом, фінансовими витратами на нових друзів. Можуть виникнути багато незручностей, коли з потішного малюка виросте голодний велетень, або кумедний хом'ячок  перетвориться на нічного порушника спокою.

Велика відповідальність за власну тварину

Навіть стан здоров'я майбутнього власника відіграє велику роль: тварина потребує багато догляду та уваги: слід чистити клітки, купувати корм та вітаміни. Собаки потребують вигулювання.  Профілактично і якщо тварина хворіє, слід відвідувати ветеринара. Всі ці обов'язки ставлять проблему перед літніми людьми. "Вони не задумуються, що їхні життєві сили з плином років слабшають",- говорить Грем Форд. Якщо власник відчуває, що йому важко, дуже важливо подбати завчасно про того, хто зможе доглядати тварину.

Помічникам у вигулі тварин завжди раді

Любителі звірів часто також не знають, що існує альтернатива 24 годинній відповідальності. Любителям собак, які не можуть собі дозволити власного песика, але з задоволенням можуть час від часу виводити собак на прогулянку, щиро раді у притулку для тварин. Той, хто бере на себе шефство над певною твариною, може бути певним, що його особливий товариш буде завжди чекати на нього для прогулянки. Також серед родичів та друзів є напевне такі, які зрадіють, якщо хтось надійний візьме на себе відповідальність за тварину, коли їм потрібно буде відлучитися, або вони не завжди мають час протягом дня для тривалих прогулянок.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин