загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Захворювання ревматизмом: огляд

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Велика кількість літніх людей хворіють на ревматичні захворювання, такі як артроз або ревматоїдний артрит. Як можна протидіяти їм?

Ревматизм - це не хвороба, а збірне поняття для багатьох захворювань: існує більш як 100 хвороб, які, зазвичай, мають на увазі під цим поняттям.  Слово “ревма” походить з грецької і означає у перекладі "непостійний біль" - саме це явище є принаймні спільним майже для усіх його форм: періодичні болі в суглобах, сухожиллях і м'язах рук, ніг і хребті  У найгіршому випадку, хворі навряд чи зможуть рухатися, тому що навіть самі незначні рухи викликають сильний біль або набрякання суглобів кінцівок, і суглоби німіють.

"З запальними процесами, викликаними ревматизмом, мусить боротися цілий організм. Іноді  страждають навіть такі органи, як шкіра, серце, нирки, печінка або кровоносні судини", - говорить професор Андреас Радбрух , науковий директор Німецького дослідного центру ревматизму в Берліні ( DRFZ ). Багато пацієнтів не можуть жити своїм звичним буденним життям. Це пригнічує і в деяких випадках навіть призводить до виникнення депресії.

Походження ревматизму все ще являється загадкою

До нинішнього часу залишається лише здогадуватися про причини виникнення більшості ревматичних захворювань. Схильність, звісно, відіграє роль, але це ж стосується і багатьох інших захворювань. У ситуації з ревматичними захворюваннями здебільшого справи складаються таким чином, що імунна система організму налаштовується проти власного тіла.  У таких випадках говорять про так зване автоімунне захворювання. Найвідоміший представник ревматичних захворювань - ревматоїдний артрит. Також сюди належать: хвороба Дехтєрєва, системний червоний вовчак, а також численні запалення судин, так звані васкуліти.

У випадках з більшістю ревматичних захворювань на передньому плані швидше стоїть  зношення суглобів, ніж запалення: багато літніх людей страждають від так званих дегенеративних захворювань суглобів (остеоартриту). Стимулюючими чинниками тут, попри генетичну схильність, почасту є надмірні і некоректні навантаження, наприклад, надмірна вага, важка фізична робота або спорт.

Чим раніше поставлено діагноз, тим краще

Прогрес розвитку ревматичних захворювань може бути обмежений або, в кращому випадку, навіть призупинений. Рання діагностика при цьому має важливе значення. "Якщо ви помітили бодай найменші ознаки симптомів ревматизму, слід неодмінно негайно звернутися до свого лікаря", - каже Андреас Радбрух. Підозрілими являються болі або набряки в суглобах, зростаючі труднощі при хватанні предметів та при остеоартриті так званого “початкового болю”. Що це таке? Це означає , що симптоми проявляються, наприклад, після вставання зі стільця або після тривалого відпочинку і після кількох кроків все покращується знову. Для ревматоїдного артриту навпаки більш характерним є загострення симптомів  в ранішні години, ознаками чого слугують хворобливі і занімілі суглоби. Лікар спробує ідентифікувати за допомогою різних видів обстеження, про яке  точно  ревматичне захворювання ідеться, і відповідно з конкретними умовами направить пацієнта до потрібного спеціаліста.

З тим, щоб не руйнувати далі свої суглоби і в кінцевому підсумку не знищити їх, важливо  цілеспрямовано і завчасно лікувати ревматичні захворювання. Лікування залежить від хвороби, що лежить у основі негараздів зі здоровям. Часто важливу роль відіграють поряд з медикаментозним лікуванням такі фізіотерапевтичні заходи, як термотерапія і кріотерапія та лікувальна гімнастика. На пізніших стадіях може бути доцільним хірургічне втручання. При належному лікуванні пацієнти з ревматоїдним артритом часто живуть без болю навіть у літньому віці.

Будьте активні!

Не тільки хворі на ревматизм можуть посприяти своєму власному благополуччю завдяки здоровій дієті та фізичним вправам. "Коли ви хочете зробити для себе щось хороше, перейдіть передусім на продукти рослинного походження, такі як овочі, фрукти і салати, а також продукти з цільного зерна. Також риба та рослинні масла мають сприятливий вплив на ваше здоров'я ", - говорить д-р Томас Швінгеншльогл, фахівець з терапії та ревматології та експерт з питань харчування з Вінер - Нойдорфу, що в Австрії.

Рух також важливий для хворих на ревматизм, але обов'язково у розумних межах та з обережністю! Тому поговоріть спочатку зі своїм лікарем про те, які рухи і види спорту підходять для вас і на якій стадії. Якщо суглоб сильно набряк, то ви не повинні його надто обтяжувати. Але дати собі повний спокій буде також помилкою. Тому слід проконсультуватися з лікарем!

Для пацієнтів з ревматоїдним артритом найкраще підходять, як правило, такого роду фізичні навантаження, якими ви задіюєте свої суглоби регулярно, але не надмірно. До найбільш придатних видів спорту, зорієнтованих на витривалість організму, належать, наприклад, нордична ходьба, їзда на велосипеді, плавання або гімнастика. Тут також лікар може допомогти прийняти рішення. Переваги: «Коли ви рухаєтеся, ви не тільки стимулюєте вашу імунну систему - ваша центральна нервова система також продукує певного роду речовини-трансмітери, які знеболюють та зменшують запалення", - сказав Швінгеншльогл. З систематичною підготовкою і, можливо, фізіотерапією, ви можете тренувати певні групи  м'язів, які допоможуть зняти навантаження з ураженого суглоба.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин