загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як уникнути пролежнів

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пролежні часто виникають саме у тих пацієнтів, які прикуті до ліжка. Практичні поради для людей, що доглядають за рідними, як запобігти виразкам.

Ми часто не помічаємо, як ковзаємо вперед і назад на стільчику, згинаємось то вперед, то назад, оскільки ці рухи є надто незначними. Але вони дуже важливі. Ми вдаємося, зазвичай, до подібних рухів, коли нам незручно. І ми завдяки цьому досягаємо того, що вага нашого тіла не опирається надто довго на одну точку. Якщо таких рухів буде замало, то це перетвориться на проблему: надто багато тиску на одне і те ж місце протягом довгого часу шкодить шкірі. Якщо не почати вчасно протидіяти цьому, то виникнуть пролежні.

"У групі ризику не тільки особи, прикуті до ліжка", - говорить професор Крістел Бінштайн, фахівець з догляду при університеті ­Віттен - Хердеке. Це може трапитися з кожним, хто має обмежену здатність рухатися". Навіть хворий артритом, який уникає зайвих рухів через страх болю. Або будь-хто, хто через, скажімо, депресію мляво сидить у кріслі. Пролежні можуть утворитися протягом кількох годин, але лікування часто триває кілька тижнів або місяців. Особливо обтяжливими рани являються  для самих хворих, оскільки вони надзвичайно болючі. “Пролежні являють собою одну з найбільших небезпек для нерухомих, потребуючих догляду людей”, - говорить Бінштайн. Родичі, які доглядають за членом своєї родини, повинні серйозно приймати до уваги загрозу появи пролежнів.

Важливим у профілактиці проти пролежнів є: Рух

 

Хороша новина: При правильній профілактиці, завдяки щоденному контролю, регулярним вправам, правильному доглядові за шкірою і збалансованому харчуванню, пролежнів майже завжди можна уникнути.

Найчастіше пролежні утворюються там, де кістки  знаходяться безпосередньо під шкірою, без захисної жирової тканини. У положенні лежачи на спині крижі, потилиця, п'яти, лопатки і лікті є найвразливішими частинами тіла, в положенні на боку найбільшого тиску зазнають стегна, вушні раковини і щиколотки. "Вразливі області слід інспектувати щоденно", - радить Бінштайн. Якщо з'являється тенденція до почервоніння в одній з областей - це вже сигнал застереження.

"Рухатися, рухатися і ще раз рухатися", - в якості важливої контрміри проголошує експерт з догляду за хворими. "Поясніть це також людині, за котрою ви доглядаєте. Вони повинні робити якомога більше  самостійно, навіть пацієнти після інсульту з геміплегією можуть навчитися повертати хвору сторону з допомогою здорової частини тіла.

Уникайте пролежнів: Зміни на краще

 

Попри все, багато пацієнтів не справляються з собою без допомоги. "Регулярно садіть рідну людину за кожної можливості  у візок-каляску", - стверджує Бінштайн. Але обережно: також тривале нерухоме сидіння провокує небезпечне передавлювання - уважно оглядайте сідничний бугор, п'яти, лікті! Пацієнти, які зовсім не спроможні вставати з ліжка, повинні повністю міняти положення через інтервалами в кілька годин. Між цими інтервалами буде достатнім зробити невеликі зміни в положенні, наприклад, поклавши під руки і ноги пласкі подушки, а також кладучи під матрацом з боків поперемінно клини.

Особливо сприятлива позиція - положення тіла під тридцятиградусним кутом,  або напівлежачи на животі. Техніки повертання хворого можна вивчити на курсах з догляду. “Або вам можуть показати їх вдома”, - стверджує Бінштайн. Ви можете довідатися про це у лікаря. "

Зробіть тест з допомогою пальця

 

Як часто потрібно повертати хворого у ліжку? - для цього не існує чітких правил. Шкіра реагує на тиск у кожного індивідуально. Експерт рекомендує проводити тест з допомогою пальців: почервоніле місце мусить після короткого натиску пальцем ставати білим. Якщо воно залишається червоним, значить вже утворився пролежень. Через тиск на кров'яні судини тканини недоотримують потрібні корисні речовини і клітини починають відмирати. Тому найголовніша заповідь звучить: це місце поки що взагалі не навантажувати. Інакше утворюватимуться пухирі, які зсередини можуть лопати, перетворюючись на глибоку рану.

Багатьох хвилює запитання: чи повинен я, як рідня, що доглядає за близькою людиною, вставати по ночах, щоб перевертати хворого? "Цього не очікується", - говорить Бінштайн. "У таких випадках ви повинні придбати спеціальний матрац проти пролежнів  для полегшення догляду за хворим. "Він складається з повітряних камер, які поперемінно надуваються і тим самим забезпечують більш рівномірний розподіл тиску. Однак зміну положення пацієнта протягом дня  уникати не слід. "Крім цього кожен ранок достеменно перевіряйте, чи десь не утворилися пролежні".

Пролежні: Продумайте догляд за шкірою

 

Бінштайн також розвінчує деякі застарілі уявлення щодо догляду за шкірою. Вони самі по собі не можуть попередити утворення пролежнів, але є важливими у якості додаткових заходів. Шкіру слід підтримувати гладкою і еластичною. Для догляду за сухою старечою шкірою стануть у пригоді зволожуючі лосьйони приготовані за принципом вода в олії. "Будь ласка, не перестарайтеся з миттям", - радить Бінштайн, - навіть чиста вода руйнує захисну оболонку шкіри." Звичайне мило знежирює її, краще використовувати синтетичні миючі засоби (вони без мила) і після цього намажте шкіру кремом. Розтирання "французькою горілкою" (спиртом) не рекомендується, оскільки це позбавляє шкіру ефірних масел. Масаж для підвищення циркуляції крові є табу , так само як і мазі з відповідною функцією. Також прикладання льоду і підсушування за допомогою фена приносить більше шкоди, ніж користі.

Експерти приділяють особливе значення загальному стану хворого. Хто вживає воду у достатніх кількостях і їсть збалансоване харчування, хто не є ні повним, ні худим, може тривожитися менше. Брак будь-яких речовин в організмі може сповільнити загоювання пролежнів.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин