загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Гімнастика: 15 хвилин заради здоров‘я кісток

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Щоб кістки були міцними є дієва програма. Найкраще розпочніть виконувати вправи вже сьогодні

Міцні кістки потребують три речі: руху, руху, руху! Астронавти у космосі являються цьому найкращим доказом: зі зменшенням сили земного тяжіння не вистачає необхідного м‘язевого напруження і тиску, а тому починає зникати також і кісткова маса. На перший погляд звучить дивно, однак дані ґрунтуються на факті, що кістки - це еластична і надзвичайно жива тканина. Вона може рости, відновлюватися, але також і зношуватися. Тому слід тренуватися заради міцних кісток.

Наші запропоновані п‘ять гімнастичних вправ можуть слугувати щоденною домашньою програмою. Їх легко виконати за п‘ятнадцять хвилин і вони поступово допоможуть зміцнити м‘язи. Ці вправи також підходять у якості першої профілактики остеопорозу. «Той, хто підтримує тонус своїх м'язів, не так швидко втрачає кісткову масу», - говорить професор Дітер Фельзенберг, експерт з остеопорозу у одній з лікарень Берліна. Ось чому він рекомендує особам літнього віку, навіть пристарілим людям, силові тренування.

Механічний стимул подає сигнал  для відновлення або перебудови кісток, а клітини, що руйнують кісткові тканини, навпаки стримувати. Причинами для цього можуть слугувати вік, спадковість або певні фактори ризику, такі як куріння, або, як у випадках з жінками, нестача естрогену після клімактеричного періоду – у таких випадках з часом може розвинутися остеопороз. Саме від цього потерпає чверть усіх німців віком понад п‘ятдесят років. «Важливим є те, - продовжує Фельзенберг, - що пацієнти мусять проконсультуватися з лікарем, які вправи їм підходять. Ми рекомендуємо тренувати швидкість, координацію і рухливість для того, щоб краще захиститися від падінь».

Якщо хтось хоче ще більше подбати про свій скелет, то мусить надавати перевагу харчуванню з багатим вмістом кальцію і вітаміну Д, оскільки обидва цих мікроелементи стабілізують кістки. Синтезований за допомогою сонячного світла вітамін Д покращує засвоєння кальцію у кишечнику. Якщо ми не вживаємо необхідну для тіла кількість цих мікроелементів, то воно використовуватиме речовини з власних «сховків». Що зробить кістки у довгостроковій перспективі пористими.

Однак не лише людям похилого віку важко отримати щоденну рекомендовану кількість мікроелементів споживаючи йогурт, сир і листкові овочі, п‘ючи достатньо молока і мінеральної води, а також наповнюючись сонцем кожен день. «Тим, хто перебувають у групі ризику захворіти на остеопороз, або, можливо, вже отримували переломи, - продовжує Фельзенберг, - лікар рекомендуватиме препарати з необхідною кількістю кальцію і вітаміну Д і при потребі також доповнюватиме лікування ще й медикаментами».

Однак проблема не повинна заходити настільки далеко: просто щодня тренуйте свої м‘язи, адже це зміцнює кістки!

П'ять вправ:

Натягування лука

Сядьте рівно. Підніміть випрямлені руки до рівня плечей. Зовнішню сторону рук зігніть доверху. Тепер відводьте одну руку назад, згинаючи її в лікті, у той час як інша рука рухатиметься вперед. Кисті рук залишаються зігнутими. Поміняйте руки. Повторюйте 20 разів. Цю вправу можна також робити зі джгутом.

Будування пагоди

Станьте прямо, живіт і сідниці напружені, коліна злегка зігнуті. Тепер стисніть свої долоні разом міцно над головою. Лікті при цьому зігнуті. Тримайте у цьому положенні 10 секунд. Після цього руки можна знову опустити. Вправу слід повторювати 20 разів.

Перетягування канату

Сядьте рівно. Лікті зігнуті. Долоні зчеплені «у замок» на рівні грудей. Зі зусиллям потягніть руки одна від одної, але не розриваючи їх.  Потримайте у напруженні десять секунд. Далі розслабте їх. Зробіть 20 повторень.

Проведіть діагоналі

Ляжте на спину. Живіт та сідниці напружені. Руки лежать витягнутими вздовж тулуба.  Сильно натисніть правою рукою та лівою ногою на мат. При цьому зігніть кисть руки так само, як стопу. Утримуйте в такому положенні 10 секунд. Повторіть вправу з іншого боку. Зробіть 3 рази по 10 повторень.

Коливання маятника

Ляжте на спину. Ногу підніміть вверх, утримуючи при цьому коліна дещо зігнутими. Тепер покладіть руку на коліно з протилежного боку і сильно натисніть, ніби протидіючи вашій нозі. Утримуйте в такому положенні 10 секунд. Тепер поміняйте ногу. Зробіть 3 рази по 10 повторень.

Переклад з німецької.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин