загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Хронічний біль пов'язаний з порушеннями сну у жінок

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Хронічний біль, особливо фіброміалгія, має більшу тенденцію виникати у жінок, що страждають від недосипання та безсоння, радше ніж у тих, які добре відпочивають, згідно з новим норвезьким дослідженням. 

Жінкам, які потерпають від таких захворювань, як безсоння або інших серйозних порушень сну, приблизно втричі збільшували ризик появи фіброміалгії, згідно з висновками, опублікованими в журналі Артрит та Ревматизм. Навіть ті, хто звітував про нерегулярні труднощі зі сном, подвоювали ризик захворювання хронічним болем, що вражає жінок 95% часу.

Більшість медичних дослідників знали, що жінки, які страждають від хронічного болю і фіброміалгії, часто скаржилися на проблеми з безсонням. Все ж вчені не були впевнені у існуванні причинно-наслідкового звязку між двома симптомами. Як наслідок, автори дослідження, науковці з Норвезького університету науки і технологій, запросили усіх жінок з Північно-тронделагзької області Норвегії до участі в дослідженні.

З 12,350 жінок, які відповіли на анкетні запитання і отримали клінічні аналізи, близько 3 відсотків прозвітували про виникнення фіброміалгії після другого туру дослідження, як про це повідомляється в “Huffington Post”. З числа цих жінок ризик виявився більш відчутним у осіб, що мали труднощі зі сном, особливо у жінок після 45 років. 

Інші видатні вчені заявили, що не було забезпечено достатньо фонової інформації про учасників, наприклад, достовірної інформації про те, чи у піддослідних жінок була менопауза, або чи вони отримували травми попередньо у своєму житті, оскільки ці два чинники наражають жінку на ще більший ризик виникнення хронічного болю.

Автори дослідження також наголошують на тому, що хоча зв'язок між безсонням і фіброміалгією й існує, все ж таки невідомо, що з них викликає більший ризик, і висловлюють необхідність у подальшому вивченні. Тим часом, щоправда, дослідники наголошують, що, допомагаючи пацієнтам впоратися з хронічними болями, важливо паралельно лікувати й безсоння.

Переклад з англійської.

Здійснив Роман Олійник, директор відділу з міжнародних відносин.

До списку новин